Vzpomínky 2019

Sezóna 2019 očima našich mažoretek a trenérek

 

Rok 2019 je téměř za námi a nás čeká každoroční shrnutí uplynulé sezóny. Jak rok 2019 hodnotí Laura Kasperlíková, Míša Mlčáková, Lenka Jeleňová, Romča Kováčiková nebo trenérka kadetek Nela Staniczková?

 

Jaký zážitek v sezóně 2019 byl pro tebe největší?

Laura:   Všechny! Povedené, nepovedené, náročné i odpočinkové tréninky prostě miluju. Společné soustředění, semináře a ostatní aktivity klubu, a v neposlední řadě všechny soutěže jsou pro mě jedním velkým zážitkem v každé soutěžní sezóně.

Míša:     Největší zážitek celé sezóny je pro mě vždycky MS a minulou sezónu to nebylo jinak. Nejenom že jsme získaly plno nových titulů, ale užily jsme si spolu, hodně srandy. Díky programu, který vymyslely naše trenérky, jsme pořád neseděly na hale, ale vytvořily si spoustu nových společných zážitků, na které se nezapomíná.

Lenka:  Můj nejlepší zážitek byl, když nás vyhlásili jako Mistryně světa v miniformaci junior s choreografií Domorodci.

Romča: Největší zážitek pro mě bylo určitě Mistrovství světa v Praze, ve chvíli, kdy nás po dodatečném postupu s miniformací senior vyhlásili na pátém místě. Byl to asi ten nejlepší a nejkrásnější zážitek, protože tam byla vidět ta dřina a úsilí, které jsme do toho daly

Nela: Mezi největší zážitky v letošním roce pro mě bude účast v projektu „Díky, trenére“. Jsem ráda, že jsem mohla mažoretky reprezentovat mezi ostatními sporty. Postup do TOP 16 by si zasloužil každý, kdo svůj volný čas věnuje dětem, proto si velmi vážím toho, že jsem byla jedna z vybraných.

Která letošní choreografie ti nejvíc přirostla k srdci?

Laura: Mám ráda, když mi hned od začátku tréninkové sezóny sednou sestavy, které mají jak hudbu, tak prvky dobře propojené. Tím letošním topem byli jednoznačně DOMORODCI. Byla to choreografie, která myslím perfektně sedla všem holkám v této miniformaci. Temperamentní hudba vždy probudila celou halu, a to v nás samozřejmě vyvolalo chuť dát do toho vše. Také to pro nás skončilo obrovským úspěchem a v srpnu jsme se staly s touto choreografií mistryněmi světa.

Míša:  Nemůžu se úplně rozhodnout mezi pódiovou sestavou poms a baton. Obě dvě se mi hodně líbí, mají skvělá témata a dobře se tančí, ale kdybych mohla říct jen jednu, vybrala bych si pódio poms – možná i proto, že k téhle disciplíně mám blíž.

Lenka:  Nejvíc k srdci mi přirostla pódiová sestava junior The dance with dragons.

Romča: Pódiová sestava junior – Tanec s draky. Bylo to téma, které nás s holkama bavilo a to je nejdůležitější, protože když vás něco baví, tak to děláte od srdce a o tom Tanec s draky určitě vždy byl.

Nela: Letos mám několik oblíbených choreografií, na které budu ráda vzpomínat. Ráda bych vypíchla například miniformaci Domorodci, sólo baton Laurinky Kasperlíkové nebo sólo poms Leničky Jeleňové.  Z mých choreografií mě hodně bavilo kadetkovské duo Naty + Christy. Speciální místo v mém srdci bude mít vždycky kadetkovská formace Mexiko, která je mou první skupinovou choreografií, která získala medaili na MS.

 

Který úspěch v roce 2019 byl pro tebe největší?

Laura: Úspěch? Byly hned dva. Každopádně největším úspěchem mého posledního roku v kategorii junior bylo, že jsem si vybojovala poprvé za mou celou kariéru vůbec první postup na MS v Praze s mým sólem s jednou hůlkou a celkově skončila na 4.místě v této disciplíně. Zároveň jsem také zažila obrovský úspěch v mém prvním soutěžení za seniorky, v disciplíně 2 baton duo. S mou duistkou Anetkou Kováříkovou jsme si vybojovaly naším dodatečným postupem na MS titul II.vicemistryně pro rok 2019.

Míša: Největší úspěch jsou 2 stříbrné medaile z MS a to za hůlkové pódio, které se mi hodně líbilo už i svým tématem a defilé, ze kterého jsem měla sice nervy, ale po nástupu si ho stejně vždycky užila.

Lenka: Největší úspěch pro mě byl, když jsem se dostala do TOP 10 na MČR v Ostravě se svým sólem.

Romča: Dvojnásobné I. vicemistryně světa se skupinou.

Nela: Největším úspěchem pro mě je, že v našem týmu máme skvělé děti, které nám dělají radost, úžasný rodičovský fanklub, který nás podporuje a úžasný trenérský tým. Medaile už je jen odměnou za dobře odvedenou práci nás všech.

Co se ti naopak v této sezóně nepovedlo?

Laura: Vždy se najde na soutěži start, který se úplně nepovede. Letos jsem si vyzkoušela duo 1baton v kategorii senior s mou již zmiňovanou duistkou Anetkou a zrovna důležitý start na mistrovství republiky se opravdu nepovedl.

Míša: Na krásnou konečnou pózu naší pódio poms, která na MČR úplně nevyšla, se nedá zapomenout. Jinak si myslím, že nebylo nic, co by se vyloženě nepovedlo. Samozřejmě vždycky jsou chyby, které se dají zlepšovat.

Lenka:  V letošním roce se mi nepovedlo sólo baton na MS v Praze, ale to nevadí, hodně věcí se v životě nepovede.

Romča: Určitě je, týkalo se to mého seniorského sóla. To co se mi opravdu nepovedlo, bylo překonat strach, že něco pokazím. Vždy jsem se snažila myslet pozitivně a šla jsem si to užít, ale ne vždy se to povedlo.

Nela: Můžu říct, že většinu letošních cílů jsem si splnila a za to jsem ráda. Moc jsem si přála dostat své sólistky na mistrovství světa. Letos se nám to nepovedlo, tak musíme máknout, aby to v další sezóně bylo lepší.

Jak hodnotíš uplynulý rok?

Laura: Byl to pro mě poslední rok v kategorii junior, takže mým cílem bylo si ho užít naplno ve všech osmi sestavách a získat na soutěžích co nejlepší umístění. Přestože je konkurence rok od roku větší a větší, tak jsem se svými úspěchy nadmíru spokojená a jako juniorka jsem zakončila skvěle svůj poslední rok několika vzácnými medailovými kovy.

Míša: Uplynulý rok jsme si všechny hodně užily, na soutěžích byla vždycky skvělá atmosféra a povedenou sezónu jsme zakončily krásnými tituly jak na MČR tak na MS. Sezóna 2019 byla pro mě zatím nejlepší sezónou v MiKaDu <3.

Lenka: Tento rok byl super jako každý rok, ale pro mě byl zvlášť náročný, protože jsem toho chtěla hodně dosáhnout.

Romča: Jsem od minulého roku v týmu MiKaDo nová, ale od začátku mi to tak vůbec nepřišlo. Holky mě hned vzaly mezi sebe a utvořily jsme skvělý kolektiv. I když jsme měly mezi sebou menší problémy, vždy se to dalo vyřešit a společně jsme si šly pro krásné tituly.

Nela: Byla to jízda, na kterou budu ráda vzpomínat. Teď už hurá do roku 2020!