Velké Losiny 2017

Soustředění všech  věkových kategorií – Velké Losiny 2017

– naše MiKaDo family se stále rozrůstá a tak jsme musely pro letošní soustředění zvolit takový penzion, aby vyhovovali našemu velkému počtu – první velké soustředění všech kategorií – 3. 11. – 5. 11. 017 – odjezd 54 osob! :*

Na letošní soustředění jsme se obzvláště těšily. Čekala nás nejen nová destinace, ale zároveň se na víkendové trénování vydaly všechny kategorie společně.  Dobrodružství začalo v pátek odpoledne, kdy se na karvinském parkovišti začalo sjíždět přes čtyřicet šikovných děvčat s nabalenými kufříky, hůlkami v ruce a úsměvem na tváři. Autobus naložený, děti spočítané a hurá směr Velké Losiny.  Cestu nám komplikovala páteční dopravní špička, ale s příjemným řidičem a veselou partou holek to uteklo jako voda.

Po příjezdu jsme se všechny rozdělily do pokojíčků, vybalily si, a ještě před večeří jsme stihly rychlý trénink.  Po večeři se naše malinké littlekadetky a kadetky uložily do postýlek a čerpaly energii na sobotní náročný den. Pro starší juniorky si program připravily naše šikovné asistentky a otestovaly si holky, jak jsou na tom s poznáváním písniček z českých klasických, moderních i zahraničních pohádek nebo filmů. Po příjemné zábavě se i naše nejstarší odebraly do pokojů a nachystaly se ke spánku. Naše trenérky však ještě čekala spousta práce s promýšlením všech nových sestav.

Je tady sobota a holky jsou přichystané na trénovací maratón.  Sladká snídaně nás všechny pořádně nastartovala. Školní rok je teprve na začátku, proto bylo hlavním programem stavění velkých skupinových choreografií = přenést nápady trenérek do reality. Všechny naše mažoretky ze sebe vydávaly maximum.  Je třeba ocenit jejich trpělivost s trenéry, protože to není jednoduché, opakovat pasáž stále dokola, dokud není trenér s výsledkem spokojený.  Stálo to spoustu práce a dřiny, ale sestavy už pomalu a jistě začaly dostávat svoji tvář. Večerní program začal, jak je zvykem, šílenými tanečky našich děvčat.  Všechny, od nejmenších po nejstarší, si zadováděly a zatancovaly na naše oblíbené písničky.  Jelikož byl celý den opravdu náročný, uložily se naše nejmenší děti ke spánku. Juniorky si ještě v rámci stmelování kolektivu zahrály hru, která, jak se ukázala, nebyla na paměť vůbec jednoduchá.  Ale jelikož jsou naše juniorečky šikulky, tak to zvládly na jedničku.

Dlouhá sobota je za námi a čeká nás poslední den.  Stále stavíme velké skupiny, které střídáme s malými formacemi. Únava už je na všech vidět, ale odhodlání, se kterým všechny mažoretky vstoupily do nové sezóny je dech beroucí.  Zdárně se blížíme ke konci našeho víkendového pobytu.

Celý trenérský tým děkuje všem našim děvčatům za úžasné tři dny. Sešla se skvělá parta holek, které si pomáhají napříč věkovými kategoriemi a které jsou pro každou srandu. Vy z našich myšlenek a nápadů vytváříte realitu, která nám pak dělá radost. Všechny jste naše milovaná sluníčka.

Poslední odstavec patří našim nejúžasnějším kuchařkám p. Trojákové a p. Urbančíkové, které se celý víkend staraly o padesát hladových krků.  Moc děkujeme, že jste se o nás tak hezky staraly a rozmazlovaly nás. Na to se nám všem lehce zvykalo.

DĚKUJEME,
VAŠE TRENÉRKY.