Historie

Skupina mažoretek MiKaDo Karviná, z.s. byla založena v květnu 2016. Zakladatelkami jsou bývalé členky přední mažoretkové skupiny. Trenérky mají na svém kontě mnoho úspěchů jako aktivní mažoretky i jako trenérky.

V prvním roce fungování mažoretek MiKaDo Karviná děvčata získala celkem 100 medailových umístění, z toho: 29 zlatých, 38 stříbrných a 33 bronzových umístění. Na MČR 2017 v mažoretkovém sportu si mažoretky MiKaDo vybojovaly 2x titul I. VICEMISTRYNĚ ČR a 3x titul II. VICEMISTRYNĚ ČR! Dále se děvčata zúčastnila Mistrovství světa 2017, kde soutěžila s osmi choreografiemi. Zde jsme získaly titul MISTRYNĚ SVĚTA, I. VICEMISTRYNĚ SVĚTA a 4x titul II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA! O titul Mistryň světa se zasloužila nejstarší skupina seniorek s náčiním MIX. Vybojovat si hned v první sezóně na Mistrovství světa 6 titulů z osmi startů je úžasná bilance!

Druhá sezóna byla skoro dvakrát úspěšnější než ta první. Mažoretky MiKaDo Karviná si přivezly celkově z postupových i nepostupových soutěží neuvěřitelných 191 medailových ocenění. Z toho získaly 65 zlatých, 74 stříbrných a 52 bronzových medailí. Z Mistrovství České republiky si děvčata v roce 2018 dovezla celkem devět titulů: 7x I. VICEMISTRYNĚ ČR a 2x II.VICEMISTRYNĚ ČR. Na srpnovém Mistrovství světa podaly mažoretky nádherné sportovní výkony a odvezly si TROJNÁSOBNÝ TITUL MISTRYNĚ SVĚTA, 2x titul I. VICEMISTRYNĚ SVĚTA  a 2x titul II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA! Je to tady – zlatý světový hattrick s náčiním 2baton!

Ve naší třetí sezóně jsme mírně omezily počet nepostupových soutěží, abychom se mohly soustředit hlavně na velké postupové a mezinárodní šampionáty, přesto jsme si vysoutěžily krásných 146 medailových příček. Z MČR jsme si odvezly historicky první zlatou medaili z národního šampionátu a titul MISTRYNĚ ČR, titul I. VICEMISTRYNĚ ČR a pětinásobný titul II. VICEMISTRYNĚ ČR. O titul Mistryně ČR se zasloužila Laura Kasperlíková v disciplíně sólo junior 2baton. Na Mistrovství světa jsme odjely se sedmnácti choreografiemi. Děvčata podala skvělé výkony, domů jsme si odvezly zatím nejvyšší počet světových titulů: MISTRYNĚ SVĚTA, čtyřnásobné I. VICEMISTRYNĚ SVĚTA a trojnásobné II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA. Skupina kadetek si přivezla svůj první světový kov a skupina juniorek posunula své maximum na světové stříbro.

Čtvrtá sezóna začala opravdu slibně. Poprvé jsme uspořádaly velkou náborovou akci v hypermarketu Tesco Karviná, kde se nám povedlo oslovit mnoho talentovaných nových tváří. Zúčastnily jsme se také Sportovního dne spojeného s náborem v areálu Lodiček, který pořádalo město Karviná. Přípravy na sezónu byly plné tréninků, soustředění, seminářů a vystoupení. Sezónu jsme zahájily tradičně soutěží MiKaDo Open, zúčasnily jsme se také nepostupových soutěží Porubský Pohár a Daisy cup. Těsně před vypuknutím postupových soutěží nám naši činnost přerušil nouzový stav, který byl vyhlášený díky epidemii. Z nepostupových soutěží jsme si tak odvezly: 25 zlatých, 21 stříbrných a 17 bronzových medailí. Naše mažoretky se nenechaly odradit a trénovaly doma dál a dál. Díky odsunutí soutěží jsme se mohly plně věnovat pohybové průpravě, zlepšování flexibility, tanečnímu projevu i zvyšování obtížnosti práce s náčiním. V květnu jsme se mohly opět vrátit do tělocvičen a začít dál pracovat na soutěžních choreografiích. V září jsme se zúčastnily kvalifikačních kol ČFMS. Soutěžní atmosféra byla nepopsatelná, holky si soutěžení po tak dlouhé době užívaly naplno. Po krásných umístěních přišla smutná zpráva – sezóna je ukončena. Chlubit se tak můžeme jen celostátními výsledky po kvalifikacích. Nejlépe měly našlápnuto děvčata s choreografií Phineas a Ferb v kategorii kadet miniformace baton, které se celostátně umístily na zlaté příčce a také získaly první místo v Hitparádě Terezky Černé. Na stříbro dosáhly dvě dua – pompom kadet Paličková Natálie a Poncza Wiktoria a baton junior Durczoková Nikol a Szvitková Alena. Celostátní bronz si vybojovala Valošková Vivien 2baton sólo kadet, duo pompom junior Durczoková Nikol a Szvitková Alena a miniformace 2baton senior s choreografií Jumanji. Mnoho choroegrafií mělo našlápnuto na krásný vrchol sezóny. Moc nás mrzí, že jsme neměly šanci choreografie vypilovat a předvést na velkých šampionátech. Všem rodičům i mažoretkám děkujeme, že při nás stojí i v této těžké době a věříme, že se brzy vrátíme do tělocvičen i do světel reflektorů. „Daleko od sebe, přesto spolu!“

Pátou sezónu stále provázela pandemie, zúčastnily jsme se první online soutěže, kde se našim slečnám skvěle dařilo. V sólových disciplínách jsme získaly 10 medailí, z toho 3 zlaté. Na podzim se podařilo uspořádat zkrácenou verzi soutěžní sezóny.  Z MČR, které se konalo v Praze (pompom) a Ostravě (baton)  jsme si odvezly 1x titul MISTRYNĚ ČR, titul 4x I. VICEMISTRYNĚ ČR a sedminásobný titul II. VICEMISTRYNĚ ČR. O titul Mistryně ČR se zasloužila Laura Kasperlíková v disciplíně sólo senior mladší baton. Na světovém poháru nás reprezentovalo seniorské defilé „Husiti“, které z nedostatku soupeřů nemohlo startovat na MS, holky nezklamaly a odvezly si zlato! Skvělý výkon podalo také juniorské duo Christina Stanieková a Natálie Paličková, které vybojovaly bronz. Z Mistrovství světa jsme si dovezly 6 titulů:  MISTRYNĚ SVĚTA, dvojnásobné I. VICEMISTRYNĚ SVĚTA a trojnásobné II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA. O titul nejvyšší se zasloužily slečny v miniformaci seniorek baton s tématem „Kytice“, které byly také pozvány panem náměstkem na radnici, kde jim město Karviná poděkovala za krásný sportovní výkon a reprezentaci města.

Po dvou těžkých sezónách přišla konečně ta pravá a úplná, která začala na jaře a skončila vyvrcholením na Mistrovství světa v srpnu! Po těžkém období byly oslabeny hlavně mladší věkové kategorie. Seniorskou kategorii posílily nové členky přestupující z Ostravy a Frýdku-Místku. V kategorii juniorek se o titul Mistryně ČR postaralo duo Kristýna Beranová a Emma Bartošová, v seniorkách přivezla zlato Eva Oberherrová a duo Laura Kasperlíková a Laura Riedlová. Juniorská skupina se pyšní titulem I. Vicemistryně v pódiové sestavě Příběh lvice a II. Vicemistryně v pochodovém defilé. Seniorská skupina podala životní výkon a pódiovou sestavu R.U.R. zajela úplně bez pádu náčiní, vybojovala si tak titul II. Vicemistryně ČR.  Miniformace juniorek Divoké karty obhájila titul II. Vicemistryně ČR z roku 2021. Littlekadetky a kadetky jsme spojily do jedné velké skupiny a věřily, že to naše nejmenší zvládnou s přehledem – a opravdu! Dotáhly to až na Světový pohár do Prahy, kde braly 4. místo! Juniorky si na Mistrovství světa vedly skvěle a ve skupinových disciplínách přivezly stříbro a bronz. Největším skokanem se na Mistrovství světa stala miniformace baton senior Děti lesa, která se ze 16. místa na MČR probojovala až na bronzový titul II. Vicemistryně světa.