Historie

Skupina mažoretek MiKaDo Karviná, z.s. byla založena v květnu 2016. Zakladatelkami jsou bývalé členky přední mažoretkové skupiny. Trenérky mají na svém kontě mnoho úspěchů jako aktivní mažoretky i jako trenérky.

V prvním roce fungování mažoretek MiKaDo Karviná děvčata získala celkem 100 medailových umístění, z toho: 29 zlatých, 38 stříbrných a 33 bronzových umístění. Na MČR 2017 v mažoretkovém sportu si mažoretky MiKaDo vybojovaly 2x titul I. VICEMISTRYNĚ ČR a 3x titul II. VICEMISTRYNĚ ČR! Dále se děvčata zúčastnila Mistrovství světa 2017, kde soutěžila s osmi choreografiemi. Zde jsme získaly titul MISTRYNĚ SVĚTA, I. VICEMISTRYNĚ SVĚTA a 4x titul II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA! O titul Mistryň světa se zasloužila nejstarší skupina seniorek s náčiním MIX. Vybojovat si hned v první sezóně na Mistrovství světa 6 titulů z osmi startů je úžasná bilance!

Druhá sezóna byla skoro dvakrát úspěšnější než ta první. Mažoretky MiKaDo Karviná si přivezly celkově z postupových i nepostupových soutěží neuvěřitelných 191 medailových ocenění. Z toho získaly 65 zlatých, 74 stříbrných a 52 bronzových medailí. Z Mistrovství České republiky si děvčata v roce 2018 dovezla celkem devět titulů: 7x I. VICEMISTRYNĚ ČR a 2x II.VICEMISTRYNĚ ČR. Na srpnovém Mistrovství světa podaly mažoretky nádherné sportovní výkony a odvezly si TROJNÁSOBNÝ TITUL MISTRYNĚ SVĚTA, 2x titul I. VICEMISTRYNĚ SVĚTA  a 2x titul II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA! Je to tady – zlatý světový hattrick s náčiním 2baton!

Ve naší třetí sezóně jsme mírně omezily počet nepostupových soutěží, abychom se mohly soustředit hlavně na velké postupové a mezinárodní šampionáty, přesto jsme si vysoutěžily krásných 146 medailových příček. Z MČR jsme si odvezly historicky první zlatou medaili z národního šampionátu a titul MISTRYNĚ ČR, titul I. VICEMISTRYNĚ ČR a pětinásobný titul II. VICEMISTRYNĚ ČR. O titul Mistryně ČR se zasloužila Laura Kasperlíková v disciplíně sólo junior 2baton. Na Mistrovství světa jsme odjely se sedmnácti choreografiemi. Děvčata podala skvělé výkony, domů jsme si odvezly zatím nejvyšší počet světových titulů: MISTRYNĚ SVĚTA, čtyřnásobné I. VICEMISTRYNĚ SVĚTA a trojnásobné II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA. Skupina kadetek si přivezla svůj první světový kov a skupina juniorek posunula své maximum na světové stříbro.