Kvalifikační kola 2019

Od září jsme se pilně připravovaly na naší již 3. sezónu. Půl roku uteklo jako voda a kvalifikační kola, kterých jsme se účastnily, jsou už za námi. Pojďme se společně podívat na naši dosavadní cestu.

Naše nové choreografie začaly dostávat svůj tvar už na konci září, kdy nás čekalo společné soustředění ve Velkých Losinách. Během podzimu nás mimo klasické tréninky čekal pohybový seminář od Romči Ptáčkové, která k nám přijela už podruhé. Snažíme se zlepšovat i v práci s hůlkou, proto jsme moc rády, že si na nás udělala čas Nikča Zlámalová a Vojta Slezák.  Finišování všech choreografií se konalo na druhém soustředění, na které jsme vyjely hned na začátku ledna.

Protože je pro nás důležité si před kvalifikačními koly všechny sestavy vyzkoušet, jak se říká „oťukat se“, zúčastnily jsme se několika nepostupových soutěží, včetně naší soutěže MiKaDo Open, kterou jsme letos pořádaly již potřetí. Nasbíraly jsme spoustu zkušeností, zážitků i úspěchů.

Letos, stejně jako v loňské sezóně, jsme soutěžily v úplně prvním kvalifikačním kole nové sezóny, konaném v Dolním Benešově. Z velkých sestav jsme se úplně poprvé v naší historii představily s pódiovou sestavou s náčiním pom-pom. Dále se o postupy pralo našich dalších 21 malých formací.

Druhou zastávkou pro nás byla Bystřice, která opět nezklamala se svou pohodovou a příjemnou atmosférou, díky které se zde každoročně rády vracíme. Zde se představily naše batonové pódiové sestavy a defilé v kategorii kadetek i juniorek. O soutěžní maratón se nám postaralo našich 19 dalších choreografií, které v pátém kvalifikačním kole startovaly.

Obě kvalifikace máme za sebou. Některé výkony se povedly, jiné méně. Určitě víme, na čem musíme dále zapracovat, kde máme slabé stránky a co ještě do dalších kol a sezón musíme vylepšit. Je před námi ještě kus cesty a spousta práce, takže hurá do toho.

Děkujeme za podporu a nezapomeňte nám držet palce do dalších kol.

Vaše MiKaDo