Tábor Hrádek 2020

VZPOMÍNKOVÉ VIDEO

V sobotu 25. 7. 2020 se otevřely dveře chaty Hrádek VIP hostům, kteří přijali pozvání na Hollywoodský týden. Na přivítání nechyběl welcome drink a tábor byl oficiálně zahájen. Naše celebrity byly rozděleny do tří filmových studií – tým žlutých reprezentoval DreamWorks, červení zastupovali Disney a modrý tým představoval studio Pixar. Jsme moc rádi, že na zahajovací párty přijaly pozvání hvězdy jako je Justin Bieber, Karel Gott, Ben Cristovao nebo Michael Jackson a předvedly pořádnou show. Celý večer doprovázela světoznámá moderátorka Uršula Kokosová, která se na našem táboře dočkala velké obliby. Ještě než se naše tábornice odebraly k spánku čekal je úkol. Každý tým musel projít večerní trasu a podepsat táborovou přísahu, která upevnila týmového ducha každého studia.

Druhý den se nesl v duchu detektivního filmu. Hádanky a záhady nás doprovázely celý den a vyvrcholilo to tajemnou únikovou hru „Záhada ukradeného poháru“. Každý tým měl 60 minut na to, aby vyřešil, kdo ukradl pohár ze sbírky mažoretek MiKaDo, kde ho ukryl a proč to udělal. Dívky zavřené v místnosti musely spoléhat na vzájemnou komunikaci, postřeh a postupně se dostat až k řešení celé únikové hry. Všechny týmy se dokázaly z místnosti dostat včas a pohár vrátit na své místo. Večer se mladší holky převlékly do nepoznání a naše nejstarší tábornice se je snažily rozeznat. Rozhodně to nebylo nic jednoduchého, potrápilo to seniorky, trenérky i naše kadetkovské rodiče.

Z detektivky jsme se přesunuly na muzikál. Nejdříve si týmy natočily svůj vlastní muzikálový videoklip, připravily si pro nás ukázky z Pomády, High school musical nebo z filmu Mamma Mia. Protože k muzikálu neodmyslitelně patří hudba, vyzkoušely jsme si, jak moc dobré jsou děvčata v poznávání písniček. Naše hvězdy nezklamaly a dokázaly poznat vše, od starých rockových pecek až po nejnovější hity. Večer jsme si s popcornem sedly k letnímu kinu a užily si film Mamma Mia.

Čtvrtý den jsme se probudily do romantického žánru. Přes celý den jsme si psaly valentýnky. Každý tým připravil nápoj lásky, který nenápadně podstrčil jedné vedoucí. Ta se musela do celého týmu neodolatelně zamilovat. Na večerní program nás čekala soutěž o nejlepší párťáky. Do přísné poroty zasedl námořník Ctirad Neplavec, vznešená Tina Smradlavá a na vyžádání usedla na post předseda poroty Uršula Kokosová. Náhodně vylosované dvojice plnily úkoly a probojovávaly se do dalších kol.  V prvním úkolu musela jedna z dvojice poslepu nalíčit svou parťačku, následoval romantický tanec, poté čekala soutěžící výměna oblečení a na závěr krmení jogurtem poslepu. Všechny dvojice nás svými výkony bavily a porota odměnila titulem „Nejlepší parťáci“ dvojici Anet a Wiki.

Romantiku střídal film historický. Po celém areálu se nám schovávaly historické postavy a najít je nebylo nic jednoduchého. Odpoledne se neslo v kreativním duchu a týmy se tvořily své vlajky. Večer nás čekal táborák. Magickou atmosféru dokresloval dechberoucí západ slunce a my si užívaly pohodu u ohně, dokud se nám neztratily naše seniorky. Kadetky ani little je v tom nemohly nechat a vydaly se je do tmy nebojácně hledat. Všechny velké jsme našly a ukončily jsem tak další den.

Už od začátku všichni očekávali hororový den. Šestý den skutečně přišel a nás čekalo strašidelné dobrodružství. Z vedoucích si týmy vytvořily svoje strašidlo a stálo to opravdu za to.  Po odpoledním klidu čekal seniorky speciální program. Rozdělené na dvě skupiny, byly se zavázanýma očima odvezeny daleko od chaty. Se zapečetěným mobilem, který se směl užít jen v případě nouze, se měly za úkol vrátit zpět. Holky jsou ale šikovné a ve světě se neztratí, a tak ještě před večeří došly a zakončily to rovnou skokem do bazénu. Hororový den dostál svého jména a večer nás čekala stezka odvahy. Mladší děti čekalo 11 stanovišť, které musely projít a splnit úkol. Od ukázání strašidelného obličeje, přes zpívání písničky, 3 dřepy, baletní otočku, až po pusu na líčko. Všechny holky stezku zvládly na výbornou. Děkujeme seniorkám za pomoc na stanovištních a s přípravou.

Po hororu to bylo potřeba trochu odlehčit a přišel pohádkový den. Abychom naladily správnou atmosféru, dostaly holky čelenku s oušky Mišky Minnie. Plnily jsme úkoly na pohádkových stanovištích a potom zkoušely magické kouzlo s vybuchující raketkou. Večer jsme poznávaly písničky z pohádek, zařádily jsme si na Just dance a nechybělo ani karaoke. Uprostřed noci čekala nejstarší slečny noční hra. Hned po probuzení musely projít po tmě okruh za pomocí nakreslené mapky. Žádné baterky, žádné světýlka, počítá se čas. Nejednoduchý úkol v těžkých podmínkách ale zvládly na výbornou.

Finální osmý den je tady a čekalo nás fantasy.  Vytvořily jsme si z těl příšery a magické tvory. Před večeří nás čekalo velkolepé a očekávané ukazování vytvořených tanečků, na kterých týmy pracovaly po celou dobu. Všechny choreografie byly fantastické a originální, dokonce i s malým nečekaným překvapením pro vedoucí.  Všechny tři týmy spojily své síly a část choreografie secvičily společně. Tábor jsme zakončily pořádnou diskotékou.

Tímto mělo táborové dobrodružství skončit, ale naše seniorky nejsou jen šikovné mažoretky, mají taky dobře našlápnuto k tomu, aby z nich byly jednou skvělé vedoucí. Pro své trenérky připravily jako poděkování svou vlastní noční hru. Ta je dovedla až ke Zvoničce, kde si trenérky zazvonily kamínkem pro štěstí.

A tak už opravdu tábor skončil. Uteklo to jako voda a jsme rády za každou jednu vzpomínku, kterou za těch devět dní máme.

Děkujeme a zase za rok!

Vaše trenérky