Pozastavená sezóna 2020

Aktuální dění ve světě nemile zasáhlo i do našeho mažoretkového prostředí a sezóna 2019/2020 byla přerušena. Veškeré tréninky jsou do dovolání pozastaveny. Trenérský tým si proto pro naše svěřenkyně připravil výzvu MiKaDo Challenge, díky které holky pořád zlepšují své dovednosti doma i bez pravidelných tréninkových jednotek.

 

Vyzpovídali jsme kadetkovskou kapitánku Vivi Valoškovou, kapitánku seniorské pomponové pódiovky a batonového defilé Alenku Szvitkovou, asistentku kadetek a kapitánku seniorského defilé Anet Kováříkovou a trenérku Hanču Adamczykovou. Pojďme se podívat, jak vidí momentální situaci.

 

Jaký máš pocit z toho, že se sezóna přerušena?

Vivinka: Mám z toho špatný pocit. Neměly jsme ještě pořádně natrénované velké sestavy a po zrušení karantény bude složitější najet do stejného tempa, u kterého jsme skončily. Bude to dřina a doufám, že se sezona úplně nezruší. Je to totiž má poslední sezona v kadetkách.

Alenka: Je mi to docela líto, protože mám spoustu skvělých choreografií a chtěla bych si je ještě zatančit na soutěžích.

Anetka: Tak pocit mám špatný,  jelikož jsem se na tuto sezónu velice těšila, chápu že je situace vážná a soutěže se musely přerušit. Musíme brát hlavně ohled na naše zdraví, což je důležité. Ale doufám v to, že sezóna bude po skončení tohohle nadále pokračovat. Snad budeme mít ještě šanci ukázat své choreografie. Letošní sezóna je totiž pro mě velice důležitá hlavně kvůli velkým formacím, na které jsem se hrozně těšila a taky kvůli té dřiny co do toho vložily jak naše trenérky tak my.

Hanča:  Je mi to opravdu moc líto. Na letošní výkony (nejen našich děvčat) jsem byla velmi zvědavá a těšila jsem se na ně. Mažoretkový svět se neustále posouvá dopředu, takže nezbývá než doufat, že ty skvělé výkony soutěžících ještě letos uvidím.

Co ti z mažoretkového světa chybí nejvíce?

Vivinka: Nejvíce mi chybí holky z týmu a samozřejmě taky trenérky.

Alenka: Všechno, ale asi nervozita před startem, nadšení když se dobře umístíme a ta podpora trenérek a ostatních holek.

Anetka: Nejvíce mi chybí asi společné tréninky, i když se nám někdy trénovat a pilovat nechce, tak teď v tuto chvíli poznávám, že mi to hrozně chybí. Taky jsem se těšila na první kvalifikace, které se bohužel prozatím odložily, chybí mi ta zábava a sranda na trénincích, snažím si trénovat doma, ale to není ono.

Hanča:  Nejvíce mi chybí trénování, především můj TÝM – holky, i spolutrenérky, které jsou zároveň mými kamarádkami. Taky neustálé zlepšování našich děvčat, sranda na trénincích. Velmi mi chybí skvěle zorganizované soutěže, na kterých je vždy na co koukat. Dále to napětí a adrenalin před startem, vzájemná podpora na soutěžích.

Účastníš se MiKaDo Challenge? Co na to říkáš?

Vivinka: MiKaDo Challenge se účastním ráda. Vždy čekám, co nového na nás přichystáte.

Alenka: Ano, účastním se a přijde mi to jako dobrý nápad, aspoň se protahujeme a trénujeme.

Anetka: MiKaDo challenge se účastním s radostí, myslím si, že nás to donutí nesedět doma na zadku a udělat úkol, který pro nás naše trenérky vymysli (ať už se protahovat, procvičovat si věci které nám nejdou, tak učit se nové gymnastické nebo twirlingové prvky). Trenérky nám každý splněny úkol zapisují .

Hanča:  MiKaDo Challenge pomáhám s dalšími trenérkami realizovat a přijde mi to jako skvělý nápad! Nejen, že jsme díky tomu s holkami neustále v kontaktu, ale zároveň je to posune zase o kus dál.  Díky těmto výzvám se mohou dostat za hranice svých možností, udělat zase krok vpřed, aby se staly lepšími a zdokonalily se v tom, co je baví!

Můžeš vzkázat něco ostatním mažoretkám?

Vivinka: Až to všechno skončí, MUSÍME JET NAPLNO!

Alenka: Asi, že tuhle sezónu ještě nemají vzdávat, že se to snad uklidní a soutěže by mohly zase začít.

Anetka: Tak chtěla bych vzkázat, že mažoretková sezóna není u konce a my sice nemůžeme trénovat v tělocvičnách, ale můžeme si doma vzít hůlku a trénovat i tak twirlingy a techniku. Taky chci vzkázat, ať žádná mažoretka není smutná, protože ještě snad dostaneme příležitost ukázat své choreografie a to co v nás je. Takže mažoretky: „Neseďte doma a nesmutněte a radši si vezměte do ruky hůlku nebo pompomy a zkoušejte, co vám doposud nešlo a třeba se zlepšíte, půjde vám to líp a budete si jistější, každý den se můžete protáhnout.“ Za to musíme poděkovat našim trenérkám,  protože mě k tomhle donutila právě MiKaDo challenge.

Hanča: Důležité je, nevzdávat se! Věřím, že se dočkáme a letos si sezónu všichni ještě užijeme naplno. Trénujte, zlepšujte se, využijte volného času a zdokonalte se v tom, co máte tak rády. Na všechny choreografie se moc těším a věřím, že se na soutěžích ještě letos potkáme!