Tábor Morávka 2018

HISTORICKÝ PRVNÍ LETNÍ MIKADO TÁBOR

Penzion U Přehrady na Morávce se na celých 7 dní stal Škola čar a kouzel. Účastníce táboru se proměnily v čarodějky a kouzelnice a ponořily se do světa Harryho Pottera.

Hned po příjezdu se naše klubovna proměnila ve Velkou síň, kde proběhlo slavnostní rozřazení Moudrým kloboukem do kolejí. Vytvořily se 3 týmy; červený Nebelvír, modrý Havraspár a žlutý Mrzimor.  Děvčata po celou dobu tábora pro svůj tým získávaly zlaté galeóny, za které si mohly nakupovat v Gringottově bance různé zboží.

Správná čarodějka musí ovládat magické dovednosti. Děti se pomocí matematických počtů rozdělily do trojic. Každá trojice dostala za úkol se během pobytu naučit svou přiřazenou magickou dovednost, od básničky přes skládání rubikovi kostky, zapamatování souhvězdí, házení ringa na kužel, až po házení klobouku na hlavu. Každou trojici na konci pobytu čekal turnaj ve své dovednosti. Jako správná kouzelnická škola jsme se i my musely držet rozvrhu hodin. Hned první večer nás čekalo Bylinkářství. Úkolem bylo vy tmě posbírat co nejvíce víček, které představovaly kouzelné bylinky na přípravu léčivého lektvaru. Pozor na zlé smrtijedy. Jakmile na někoho posvítili baterkou, musel víčko vrátit zpět do kruhu. První den byl úžasný. Děti ulehly k spánku a těšily se na další dobrodružství.

Druhý den nás po vydatné snídani čekala hodina Obrana proti černé magii, kde jsme se naučily kouzlo Expecto Patronum, které nás má ochránit před mozkomory. K naučení tohoto kouzla stačilo třikrát vybít každou vedoucí přeměněnou na mozkomora. Ale les je zrádný, ne vždy se podařilo mozkomora lehce najít. Za každé vybití se dostávaly lístečky, červený tým, který sesbíral všechny lístečky jako první vyhrál.  Jelikož naší Škole čar a kouzel počasí přálo, holky po lahodném obědě a odpoledním klidu naskákaly do bazénu a užívaly se společně strávený čas. Ale rozvrh je třeba dodržovat a už nás volaly další povinnosti. Tentokrát to byla hodina Dějin čar a kouzel. Po celém lese byly vyvěšeny věty z knih Harryho Pottera, od těch jednodušších až po ty opravdu složité a dlouhé. Každý tým vždy po jednom poslal zvěda, který našel větu, zapamatoval si ji a předal ji zapisovateli svého týmu. Hodnotila se především správnost vět. Vítězný žlutý tým si připsal vítězný bod. Holky tento úkol velice bavil a zabral nám čas po celý zbytek odpoledne. Večerní program bylo Jasnovidectví, kde se holky snažily odhadnout, jak dobře znají vedoucí.

Máme tady třetí den a s ním další nové kouzlo na naučení a to levitující kouzlo Wingárdium Lewiósa. Každý tým musel přenést balón na ringo kruhu za držení pouhých provázků. Dráha v sobě skrývala mnoho překážek, ale všechny týmu to zvládly na výbornou. A jelikož jsou naše kouzelnice opravdu šikovné, čekalo je ještě jednou kouzlo – Reparo. Po lese hledaly ztracené dílky puzzlíků, které následně musely poskládat. S tímto úkolem se nejlépe vypořádal tým modrých.  Teplé počasí nám stále přálo, a proto se vedoucí rozhodly, že holky před návštěvou bazénu překvapí vodní bitvou s balónky, kterou jsme si všechny pořádně užily. Po bazénu jsme s vodními hrami pokračovaly a čekal nás hon za zlatonkou v rámci famfrpalového tréninku. Tým, který jako první pomocí stříkačky s vodou rozpustil noviny, tak aby z nich vypadl tenisový míček, vyhrál. Večer nás čekala Studia mudlů a týmy měly za úkol vymyslet reklamu na jakýkoliv lidský produkt ve formě scénky. Musíme říct, že holky nás opravdu překvapily, všechny čísla byly perfektně promyšlená a především vtipná a pořádně jsme se pobavily. Po scénkách nás čekala večerka, ale pozor. Pro naše starší děvčata si vedoucí připravily malé půlnoční překvapení ve formě noční hry. Cestičku lesem zdobily sklenice se svíčkami a na každé svíčce bylo napsáno kouzlo. Úkolem bylo zapamatovat si co nejvíce kouzel, ale nebylo to nic jednoduchého při strašidelném houkání sovy nebo praskání větviček. Všechny to zvládly a za takovou snahu byla na další den zrušená rozcvička a posunutý budíček.

Máme před sebou další den. Na všechny padala už pomalinku únava, proto bylo naše dopoledne odpočinkovější. Na programu bylo vytváření obrazů z víček, koukání na videa a tancování. Odpoledne nás čekala Kouzelná formule Ridiculus, kdy jsme se zavázanýma očima hledaly zavěšenou pet láhev, kterou jsme musely trefit druhou lahví pomocí navigování svého týmu. Ostatní týmy vždy hrály škodíky a snažily se navigovat špatným směrem. Na večer nás čekalo Přeměňování. Ve vytvořených trojicích se vždy z jedné dívky stala modelka, z druhé módní návrhářka a ze třetí komentátorka. Fantazii se meze nekladly a holky nás opět překvapily svou kreativitou. Dvě družstva, které se cizokrajnou porotu zaujaly nejvíce dostaly odměnu.

Pátý den nás čekala Péče o kouzelnické tvory. Jinak řečeno celodenní výlet do jízdárny. Cestou jsme se zastavily v obchodě načerpat zásoby. Celý výšlap nám zkrátila hra s kolíčky. Hned na začátku cesty se mezi holky vypustily 4 kolíčky, které si holky mezi sebou musely nenápadně zavěšovat, tak aby to daná osoba vůbec nevěděla. Kdykoliv se hra zastavila, holky, které měly kolíky momentálně na sobě, čekal trest – zpívání, kotrmelec, tančení makareny, básnička apod. Cesta tak utíkala hodně rychle a než jsme se nadály, byly jsme u koní. Všechny si svou jízdu užily. Potom jsme se zastavily na dobrý oběd a hurá zpátky. A jelikož cesta byla v teple opravdu náročná, holky s radostí naskákaly hned po příchodu do bazénu. Večer v rámci Jasnovidectví nás čekala známá televizní soutěž Co na to Češi.

Máme tady další den, ve kterém jsme se ponořily do kouzel lektvarů. Prověřily jsme si znalost různých koření od klasických až po exotické. Ve chvíli, kdy jsme poznaly všechno koření, následovala tvorba lektvaru. Kapitánky týmů byly proklety baziliškem a staly se z nich sochy. Úkolem ostatních bylo za nasbírané penízky nakoupit ingredience a smíchat lektvar, který je oživí zpátky. Některé nápoje byly překvapivě dobré, jiné o něco méně, každopádně všechny zafungovaly a kapitánky, které lektvar musely vypít, byly zachráněny. Poté jsme se vyrobily své kouzelnické hůlky a čekaly nás ukázky nacvičených tanečků. Večer nás čekal ještě táborák, kde jsme si zazpívaly, zatancovaly a dobře se bavily. Ale náš den stále není u konce. Děti čekala ještě jednou zkouška a to stezka odvahy. Tajemnou a temnou stezku Zapovězeným lesem prošla téměř všechny děvčata a nezalekla se ani nastražených bubáků. Všechny na konci čekala malá odměna.

Předposlední den je tady a nás čeká hledání Tajemné komnaty. Nejdříve ale musíme rozluštit hádanku, ke které jsme celý týden nakupovaly nápovědy. Všechny týmy správně přišly na tajenku: Zmijozelův dědic. Teď už jen zbývalo zašifrovat heslo do hadího jazyku. Teď už týmům bylo jasné, že musí spojit svoje síly a znalosti a všechno vyřešit dohromady. Správně jsme doplnily legendu Hadí řeči. Potom nás čekala chvilka odpočinku, tak jsme se koupaly v bazénu, hrály minigolf a užívaly si poslední den v areálu. Po večeři jsme dostaly první vzkaz, který nás navedl do Tajemné komnaty. Podle instrukcí jsme prošly všechna stanoviště a plnily úkoly, které nás nakonec dovedly až do koupelny našich vedoucích. Přepsaly jsme heslo „Zmijozelův dědic“ do hadí řeči a dveře se otevřely. Na holky tam čekal poklad ve formě šampusů, brambůrek a podobných dobrot na závěrečnou párty.  Za pomoci našich nejstarších holek se klubovna opět proměnila ve Velkou síň, kde už byly nachystané dárečky za absolvování našeho tábora. Nechyběla ani tombola, předvedení svých naučených dovedností a tanec. Jelikož nás čekal poslední večer, prodloužená večerka udělala všem radost. Naskládaly jsme si peřiny do klubovny a povídaly si.

Všem dívkám za všechny vedoucí moc děkujeme za prima týden. Užily jsme si spoustu legrace, zažily dobrodružství a poznaly jsme se zase o něco blíže. Doufáme, že se vám 1. ročník našeho tanečního tábora líbil.

Budeme se na vás za rok těšit zase 🙂

Nela, Kača, Hanča, Nikča, Lucka