Shrnutí sezóny 2018

ROK 2018 UTEKL JAKO VODA

– před námi je rok 2019 se spoustou nových dobrodružství a zážitků. My se ještě na chvilku ohlídneme na rok minulý a pěkně si ho v pár řádcích shrneme a zavzpomínáme na nejdůležitější okamžiky, která nás potkaly.

 

LEDEN
Jak jinak odstartovat nový rok než pořádným mejdanem? Na začátku roku nás vždy čeká Novoroční MiKaDo párty plná tancování, her a tomboly. Celý měsíc jsme se potom pilně připravovali na naši soutěž MiKaDo Open a jsme rádi, že se vydařila. Přestože se nám den před soutěží objevila příjemná  komplikace v podobě malinké Sárinky naší trenérky littlekadetek Niki. Ta se rozhodla, že na svět přijde o něco dříve a trochu nám ztíží organizaci, vše dopadlo perfektně a my se těšíme na další ročník.

ÚNOR
Sezóna se pomalu ale jistě přibližovala a u nás se dokončovaly poslední sestavy a dozdobovaly kostýmy. S nepostupovými soutěžemi se roztrhl pytel a odvezli jsme si z nich spoustu krásných umístění.

BŘEZEN
První kvalifikační kolo se konalo již v březnu v Bystřici a my jsme tam rozhodně nechyběly. Start do sezóny byl pro nás velmi úspěšný a namotivoval nás do dalších kol.

DUBEN
Kvalifikační kola pokračují, zúčastnily jsme se kvalifikace v Dolním Benešově a v Hradci nad Moravicí. Konkurence je každým rokem větší a je stále těžší získat postupy na finále. Na konci dubna nás čekal jeden z vrcholů sezóny, finále výkonnostní třídy B v Kladně. Zde si naše juniorské duo Natka s Luckou vybojovaly stříbrnou medaili. Spolu s tím jsme získaly i 4 postupy do výkonnostní třídy A. V dubnu se naše řady rozšířily o další přírůstek – Emičku, která se narodila naší trenérce kadetek Nikči.

 

KVĚTEN
Květen přišel rychlostí blesku a s ním i finále MČR výkonností třídy A pořádané u nás doma, v Karviné. Dohromady nám startovalo neuvěřitelných 26 choreografií! Z toho jsme v obrovské konkurenci dokázaly vybojovat 7 titulů a 14 startů nám postoupilo na Mistrovství světa v Praze. Finále kategorie pom-pom se konalo o týden později. Z Náchoda jsme si odvezly 2 medailová umístění a 3 postupy na MS. Aby toho nebylo málo, na konci měsíce jsme ještě soutěžily na Grand Prix v Ostravě. Náročný, ale za to úspěšný květen máme za sebou.

ČERVEN
V červnu se nám naskytla úžasná příležitost vycestovat do Bulharska na Grand Prix. Osmice našich statečných se vydala na dlouhou cestu do Pazardzhiku. Nejenže děvčata navštívila nové místo, kde si zasoutěžila, ale také navázaly nové přátelství s dalšími týmy a celý výlet si užily spolu. A o tom to přece je. Školní rok byl zakončený závěrečnou párty.

ČERVENEC
Ani přes prázdniny jsme nelenily a zúčastnily jsme se soutěže BackTogehter v Přerově. Mažoretky MiKaDo Karviná poprvé pořádaly svůj vlastní mažoretkový tábor. Celý týden se nesl v duchu světa Harryho Pottera a jsme rády, že celý pobyt sklidil takový úspěch. V roce 2019 se tedy na Morávku podíváme znovu a už se moc těšíme.

SRPEN
Každý, kdo se kolem mažoretkového sportu pohybuje, ví, že k srpnu patří Mistrovství světa.  Již od prvního srpnového týdne začaly poctivé přípravy. Naše holky tvrdě makaly i přes velké vedra. Hesla „když nemůžeš, tak přidej“ jsme se držely po celou dobu. Do Prahy jsme vyjížděly s 23 soutěžními sestavami. Celkem 7x jsme stouply na medailové stupínky a z toho 3x dokonce na zlatou pozici. Dlouhá sezóna je úspěšně za námi. Teď už jen hurá do nové.

ZÁŘÍ
Nový školní rok = nový začátek. Na náborové dny přišlo spoustu nových i známých tváří a trenérky by nemohly být spokojenější, kolik šikovných a zapálených malých i velkých slečen se sešlo. Vůbec jsme nezahálely a hned na konci měsíce jsme odjely na první soustředění do Velkých Losin.

ŘÍJEN
Neustále na sobě pracujeme. Nové sestavy dostávají svoji tvář, učíme se nové twirlingy, gymnastické prvky a zlepšujeme pohybovou průpravu. S tou nám pomohla Romča Ptáčková, která k nám i letos přijela. Pro holky je to velký vzor a jsme rády, že i letos si na nás udělala čas.

LISTOPAD
Jelikož i trenérky se chtějí v tom, co dělají neustále zlepšovat, přihlásily jsme se na Seminář instruktorů III. třídy. Nelka s Kačou strávily víkend v Olomouci a spolu s dalšími trenéry ostatních týmů načerpaly nové nápady, poznatky a informace. Po úspěšném složení zkoušky obdržely certifikát a následně i reprezentační mikinu. Děkujeme IFMS za tuto příležitost, dalo nám to opravdu hodně.

PROSINEC
Celý rok utekl jako voda a už tady máme prosinec. Kadetky a littlekadetky navštívil Mikuláš a jeho pomocníci. My tímto děkujeme našim juniorkám a seniorkám, které se tohoto úkoly zhostily na výbornou. Měsíc plný vánočního shonu a zmatku jsme si zpříjemnily pohodovým vánočním tréninkem všech kategorií a zakončily jsme tak rok 2018.

Do Nového roku Vám všem přejeme jenom to nejlepší.

Našim mažoretkám a rodičům děkujeme za projevenou důvěru v uplynulém roce a věříme, že v tom dalším budeme pokračovat stejně úspěšně jako doposud. Bez Vás by to nešlo!

Vaše MiKaDo <3